czas na polskie SANECZKARSTWO
budzik pzssan

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski na 8 miejscu w sprintach w Pucharze Świata w Winterberg

12 lutego 2023, godz. 20:51

A A A

Bardzo  dobre 8 miejsce w sprintach zdobyła dwójka Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski podczas zawodów Pucharu Świata na niemieckim torze w Winterberg.

Tylko 35 tysięcznych sekundy zabrakło im do siódmego miejsca. W sprintach wzięła udział pełna regulaminowa obsada piętnastu dwójek. W konkurencji dwójek zajęli oni jedenaste miejsce przy dużej obsadzie tej konkurencji. Dwójka Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska dwa razy zajęły 9 miejsce. W konkurencji dwójek i dwójek w sprintach. W obu przypadkach  w zawodach w Winterberg wzięło udział jedynie dziesięć kobiecych dwójek. Trzeba jednak zauważyć, że do siódmego miejsca w konkurencji dwójek zabrakło im niewiele tj. 483 tysięcznych sekundy. Klaudia Domaradzka w jedynkach zajęła 24 pozycję. Arkadiusz Trojga jest stabilny i w Winterberg  został sklasyfikowany na 22 miejscu. W następnym weekend zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane na szwajcarskim torze w St. Moritz.