budzik pzssan

Zawody 7 Pucharu Świata w Oberhof

18 lutego 2024, godz. 13:42

A A A

Po raz drugi w obecnym sezonie na torze Lotto Thuringen Eisarena w Oberhof  w niemieckiej Turyngii zostały rozegrane zawody Pucharu Świata.

To była już siódma edycja. Dwójka kobiet Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska uplasowały się na 10 miejscu. Zajęły o jedno miejsce wyżej niż tydzień temu. Dwójka mężczyzn Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła  13 pozycję. Byli najlepsi spośród krajów nie posiadających toru sztucznie mrożonego. Tydzień temu zajęli 12 lokatę. Klaudia Domaradzka w konkurencji jedynek  była dziewiętnasta. Znalazła się w pierwszej dwudziestce zawodów. Polska sztafeta nie wystartowała w Oberhof.

Wyniki

jedynki kobiet

dwójki  kobiet

dwójki  mężczyzn

****************

Wyniki po zawodach 7 Pucharu Świata w  klasyfikacji generalnej FIL  sezonu 2023-24 (po wszystkich 9 zawodach ulegną zmianie)