budzik pzssan

W Altenbergu Polacy jeszcze w cieniu rekonwalescencji

07 grudnia 2020, godz. 13:15

A A A

Drugie zawody Pucharu Świata w sezonie 2020/21 rozegrano w niemieckim Altenbergu niedaleko Drezna. Geograficznie, ze wszystkich najważniejszych torów na świecie, tor ten położony jest najbliżej naszego kraju.

Polska sztafeta w składzie Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęła ósme miejsce. Punkty są cenne, ale nie można nie zauważyć, że do Altenbergu nie przyjechali Kanadyjczycy, Amerykanie i  Czesi a nieobecni Chińczycy są dla wszystkich dużą zagadką.  Z Ukrainą i Słowacją Polacy niestety w Altenbergu znacząco przegrali.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski po rekonwalescencji wynikającej z Covid-19  zajęli w konkurencji dwójek 15 miejsce. Mateusz Sochowicz pojechał zdecydowanie lepiej niż w Innsbrucku i zajął miejsce w pierwszej dwudziestce plasując się ostatecznie na 17 pozycji. Trzeba zauważyć, że w drugim ślizgu miał nawet dwunasty czas. Kacper Tarnawski wywalczył w Pucharze Narodów udział w zawodach finałowych PŚ  i zajął 31 miejsce. Natalia Jamróz ma ambicje kwalifikować się do zawodów finałowych. Mocno walczy, by uzyskać więcej wagi niezbędnej do szybszych ślizgów. W Altenbergu zajęła 26 miejsce.W zawodach pucharowych nie brała udziału Klaudia Domaradzka. Musiała zastosować się do zasad kwarantanny. Trener kadry narodowej Marek Skowroński wierzy, że pandemia koronwirusa ominie już w tym sezonie zarówno Jego jak  i polską kadrę narodową. Z satysfakcją stwierdził, że kadra narodowa seniorów otrzymała do dyspozycji  nowe stroje startowe…, w których wystartują w kolejnych zawodach PŚ, które odbędą się w następny weekend, na niemieckim torze w Oberhof.